KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12969537
*
nr 1296 9537
Ulla Fries
(f. 1946), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 19/25. Motivet: 11x9,5cm
Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2019
kl 20:01:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 20:57:10
1
500 kr
7/12 20:27:27
2
400 kr
7/12 20:27:27
1
450 kr (Budbetjänt)
8/12 12:57:11
3
500 kr
8/12 12:57:11
1
500 kr (Budbetjänt)
9/12 16:32:59
1
700 kr
9/12 19:38:15
3
600 kr
9/12 19:38:15
1
700 kr (Budbetjänt)
9/12 19:51:13
3
800 kr
9/12 19:51:51
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla fries
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17
-
7327 Kopparstick
1700-tal, Raphael, skolan i Athen, 53x74 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:45
-
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:40
*
Ulla Fries
Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.
Läs om budbetjänten
nr 1296 9537
Ulla Fries
(f. 1946), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 19/25. Motivet: 11x9,5cm
Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/12 20:57:10 | 1 | 500 kr |
7/12 20:27:27 | 2 | 400 kr |
7/12 20:27:27 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
8/12 12:57:11 | 3 | 500 kr |
8/12 12:57:11 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
9/12 16:32:59 | 1 | 700 kr |
9/12 19:38:15 | 3 | 600 kr |
9/12 19:38:15 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
9/12 19:51:13 | 3 | 800 kr |
9/12 19:51:51 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla fries
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19 -
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17 -
7327 Kopparstick
1700-tal, Raphael, skolan i Athen, 53x74 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:45 -
7083 Träsnitt
Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:40